Kotły 5 klasy

 Szanowni Państwo,

zapraszamy do zapoznania się z ofertą kotłów 5 klasy, spełniających wymagania Dyrektywy w sprawie Ekoprojektu (Ecodesign). W celu szybkiej identyfikacji odpowiedniego modelu, pogrupowaliśmy kotły wg rodzaju spalanego paliwa. W pierwszej kategorii znajdziecie Państwo kotły z podajnikiem ślimakowym na ekogroszek, w tym laureata 1 miejsca w rankingu TOPTEN 2019 – model CARBO 5 PLUS. Dla zwolenników spalania biomasy (pelletu) przygotowaliśmy m.in. kocioł PELWO 5, wyposażony w zaawansowany palnik wrzutkowy z funkcją automatycznego rozpalania i czyszczenia. Wszystkie kotły zaprojektowaliśmy zgodnie z aktualnymi wymaganiami stawianymi urządzeniom grzewczym na paliwa stałe, zawartymi w normie PN-EN 303-5:2012 oraz Dyrektywie Parlamentu Europejskiego. Kotły poddano certyfikacji w akredytowanym laboratorium, której potwierdzeniem są certyfikaty wystawione przez renomowany Instytut Energetyki w Łodzi oraz Centrum Badań Środowiska SORBCHEM.

Kotły na ekogroszek 5 klasy

Carbo 5 PLUS

Długo oczekiwany kocioł 5 klasy z żeliwnym podajnikiem Ekoenergia! Zaraz po premierze został doceniony w rankingu TOPTEN 2019 zajmując 1 i 2 miejsce w Polsce! Najczęściej wybierany model w roku 2019. 

Carbo 5

Kocioł 5 klasy na ekogroszek. Nowoczesny design, sterowanie PID, płomieniówkowy wymiennik ciepła. Możliwość dofinansowania zakupu. Wyróżnienie Polskiej Izby Ekologii w konkursie TOPTEN 2017!

CARBO 5 economic

Kocioł 5 klasy na ekogroszek. Poziome ciągi konwekcyjne, wysoka sprawność 90% i dogodne czyszczenie. Najwyższa klasa energetyczności wśród kotłów na ekogroszek. Beneficjent programów dofinansowania zakupu!

KLASTER 5

Kocioł 5 klasy i Ecodesign/Ekoprojekt o kompaktowych wymiarach. Możliwość montażu w małych kotłowniach. Dotacja zakupu w ramach programów ograniczania niskiej emisji.

Kotły na pellet 5 klasy

Pelwo 5

Topowy model kotła z podajnikiem na pellet, wyróżniający się oryginalnym designem. Spełnia wymagania energetyczno-emisyjne w klasie 5 wg normy PN-EN 303-5:2012. Legitymuje się także certyfikatem ecodesign, realizując szereg postulatów Dyrektywy Parlamentu Europejskiego (obowiązującej od 2020 roku). Kocioł wyposażono w jeden z najlepszych palników na rynku – Eco Palnik VIP z automatyczną zapalarką i funkcją autoczyszczenia. Produkt polecany Klientom dążącym do pełnej automatyzacji kotłowni na paliwo stałe przy relatywnie niskich kosztach eksploatacji.

PELWO 5 economic

Ekonomiczna wersja kotła Pelwo 5 powstała z myślą o małych kotłowniach. Dowolność usytuowania zbiornika na pellet, który w tym przypadku nie jest zintegrowany z kotłem znacznie ułatwia zadanie Instalatorom. Kocioł spełnia wymagania 5 klasy i ecodesign, co czyni go beneficjentem programów dofinansowań zakupu. Podobnie jak jego starszy brat został wyposażony w nowoczesny palnik z zapalarką i ruchomym rusztem.

Kotły na ekogroszek 5 klasy

Jest to Najwyższa klasa kotła, będąca gwarantem spełnienia najbardziej restrykcyjnych wymagań w zakresie energetyczno-emisyjnym oraz funkcjonalnym. W tej grupie znajdziemy nowoczesne kotły na ekogroszek lub pellet z automatycznym podajnikiem. W naszej ofercie certyfikatem 5 klasy legitymują się kotły CARBO 5, PELWO 5 i KLASTER 5. Wyróżniają się najniższą emisją tlenku węgla, pyłów oraz organicznych związków gazowych do atmosfery. Badania certyfikacyjne wykonano w jednostce badawczej posiadającej aktualną akredytację Polskiego Centrum Akredytacji (PCA). Wysoka sprawność cieplna i niska emisja zanieczyszczeń to efekt nowych rozwiązań konstrukcyjnych oraz inteligentnych urządzeń sterujących. W komorach paleniskowych zastosowanie znalazły materiały ceramiczne. Ich właściwości akumulacyjne pozwalają podwyższyć temperaturę w strefie paleniska i tym samym dopalić części lotne paliw. Planując modernizację kotłowni warto wybrać kocioł 5 klasy, za którym przemawia ekologia i oszczędność (mniejsze zużycie paliwa niż w kotłach starszej generacji). Kotły z tej kategorii objęte są często korzystnymi programami dofinansowań zakupu ze środków krajowych oraz europejskich.

czwarta klasa kotła

Kotły 4 klasy

Klasa pośrednia kwalifikująca kotły na drugim miejscu pod względem wymagań emisyjno-energetycznych. W tej grupie znalazły się kotły z serii Skam-P z automatycznym podajnikiem paliwa na ekogroszek, pozbawione dodatkowego paleniska w postaci rusztu alternatywnego.

Klasa 4 to propozycja dla Klientów poszukujących ekonomicznego urządzenia w przystępnej cenie.

czwarta klasa kotła

Kotły 3 klasy

Wskutek zaostrzenia granicznych wartości emisyjnych w 2012 roku klasa 3 (w 2002 roku najwyższa) stała się klasą najniższą. W tej kategorii skupia się część kotłów z automatycznym podajnikiem paliwa na ekogroszek oraz niektóre kotły zasypowe – wśród których przeważają te z dolnym spalaniem.

Z racji budowy, kotły zasypowe górnego spalania nie spełniają wymogów emisyjnych.