Kotły 5 klasy

Szanowni Państwo,

zapraszamy do zapoznania się z ofertą kotłów 5 klasy, spełniających wymagania Dyrektywy w sprawie Ekoprojektu (Ecodesign). W celu szybkiej identyfikacji odpowiedniego modelu, pogrupowaliśmy kotły wg rodzaju spalanego paliwa. W pierwszej kategorii znajdziecie Państwo kotły z podajnikiem ślimakowym na ekogroszek, w tym laureata rankingu TOPTEN 2017 - model CARBO 5. Dla zwolenników spalania biomasy (pelletu) przygotowaliśmy kocioł PELWO 5, wyposażony w uznany na rynku Eco Palnik serii VIP z funkcją automatycznego rozpalania i czyszczenia. Wszystkie kotły zaprojektowaliśmy zgodnie z aktualnymi wymaganiami stawianymi urządzeniom grzewczym na paliwa stałe, zawartymi w normie PN-EN 303-5:2012 oraz Dyrektywie Parlamentu Europejskiego. Kotły poddano certyfikacji w akredytowanym laboratorium, której potwierdzeniem są certyfikaty wystawione przez renomowany Instytut Energetyki w Łodzi.

Kotły na ekogroszek 5 klasy

Carbo 5 

Kocioł 5 klasy na ekogroszek. Nowoczesny design, sterowanie PID, płomieniówkowy wymiennik ciepła. Możliwość dofinansowania zakupu. Wyróżnienie Polskiej Izby Ekologii w konkursie TOPTEN 2017!

CARBO 5 economic

Kocioł 5 klasy na ekogroszek. Poziome ciągi konwekcyjne, wysoka sprawność 90% i dogodne czyszczenie. Najwyższa klasa energetyczności wśród kotłów na ekogroszek. Beneficjent programów dofinansowania zakupu!

KLASTER 5

Kocioł 5 klasy i Ecodesign/Ekoprojekt o kompaktowych wymiarach. Możliwość montażu w małych kotłowniach. Dotacja zakupu w ramach programów ograniczania niskiej emisji.

Kotły na pellet 5 klasy

PELWO 5 

Topowy model kotła z podajnikiem na pellet, wyróżniający się oryginalnym designem. Spełnia wymagania energetyczno-emisyjne w klasie 5 wg normy PN-EN 303-5:2012. Legitymuje się także certyfikatem ecodesign, realizując szereg postulatów Dyrektywy Parlamentu Europejskiego (obowiązującej od 2020 roku). Kocioł wyposażono w jeden z najlepszych palników na rynku - Eco Palnik VIP z automatyczną zapalarką i funkcją autoczyszczenia. Produkt polecany Klientom dążącym do pełnej automatyzacji kotłowni na paliwo stałe przy relatywnie niskich kosztach eksploatacji.

 

 

 

PELWO 5 economic 

Ekonomiczna wersja kotła Pelwo 5 powstała z myślą o małych kotłowniach. Dowolność usytuowania zbiornika na pellet, który w tym przypadku nie jest zintegrowany z kotłem znacznie ułatwia zadanie Instalatorom. Kocioł spełnia wymagania 5 klasy i ecodesign, co czyni go beneficjentem programów dofinansowań zakupu. Podobnie jak jego starszy brat został wyposażony w nowoczesny palnik z zapalarką i ruchomym rusztem.

 

 

KLASTER-5P

KLASTER-5P przygotowano z myślą o Klientach poszukujących kotła na pellet o kompaktowych wymiarach. Kocioł legitymuje się certyfikatem 5-tej klasy wg PN-EN 303-5:2012, klasą energetyczną A+ oraz spełnia wymagania ekoprojektu (ecodesign). Został wyposażony w palnik z funkcją automatycznego czyszczenia i zapalarkę. Nad pracą kotła czuwa sterownik z kolorowym panelem dotykowym. Możliwość zdalnej kontroli przez Internet i telefon. Przeznaczony jest do zasilania układów c.o. w domach jednorodzinnych o powierzchni 80-150 m2.

 

Wybieraj ekologicznie

Chcesz uzyskać więcej informacji n.t. kotłów na pellet? Z chęcią odpowiemy na Twoje pytania i doradzimy w wyborze! Zadzwoń +48 511 183 878

 

 

 

 

5 klasa w Kotły-Woźniak

Firma KOTŁY WOŹNIAK kieruje się polityką społecznej odpowiedzialności za stan środowiska naturalnego. Dlatego od lat doskonalimy nasze produkty dążąc do minimalizacji emisji zanieczyszczeń przy zachowaniu wysokiej sprawności cieplnej. Ekologiczny jest także sam proces produkcyjny, który odzwierciedla lub nawet wyprzedza obowiązujące normy. Z dniem 1 października 2017 roku weszło w życie rozporządzenie Ministerstwa Rozwoju, zaostrzające wymagania energetyczno-emisyjne dla kotłów na paliwa stałe. To zdecydowany krok w walce ze złą jakością powietrza, której jedną z przyczyn jest tzw. niska emisja. Jej źródłem są zanieczyszczenia emitowane przez kotły w domach jednorodzinnych w postaci szkodliwego pyłu i benzo(a)pirenu. Rozporządzenie obliguje producentów i instalatorów do sprzedaży lub montażu wyłącznie kotłów spełniających wymagania 5 klasy (najwyższej) wg normy PN-EN 303-5:2012. Przywołana norma to podstawowy dokument, jasno określający kryteria którym muszą sprostać kotły na paliwa stałe. Na jej podstawie wyróżniono 3 klasy kotłów:

Czym są kotły 5 klasy

Jest to Najwyższa klasa kotła, będąca gwarantem spełnienia najbardziej restrykcyjnych wymagań w zakresie energetyczno-emisyjnym oraz funkcjonalnym. W tej grupie znajdziemy nowoczesne kotły na ekogroszek lub pellet z automatycznym podajnikiem. W naszej ofercie certyfikatem 5 klasy legitymują się kotły CARBO 5, PELWO 5 i KLASTER 5. Wyróżniają się najniższą emisją tlenku węgla, pyłów oraz organicznych związków gazowych do atmosfery. Badania certyfikacyjne wykonano w jednostce badawczej posiadającej aktualną akredytację Polskiego Centrum Akredytacji (PCA). Wysoka sprawność cieplna i niska emisja zanieczyszczeń to efekt nowych rozwiązań konstrukcyjnych oraz inteligentnych urządzeń sterujących. W komorach paleniskowych zastosowanie znalazły materiały ceramiczne. Ich właściwości akumulacyjne pozwalają podwyższyć temperaturę w strefie paleniska i tym samym dopalić części lotne paliw. Planując modernizację kotłowni warto wybrać kocioł 5 klasy, za którym przemawia ekologia i oszczędność (mniejsze zużycie paliwa niż w kotłach starszej generacji). Kotły z tej kategorii objęte są często korzystnymi programami dofinansowań zakupu ze środków krajowych oraz europejskich.

czwarta klasa kotła

Kotły 4 klasy

Klasa pośrednia kwalifikująca kotły na drugim miejscu pod względem wymagań emisyjno-energetycznych. W tej grupie znalazły się kotły z serii Skam-P z automatycznym podajnikiem paliwa na ekogroszek, pozbawione dodatkowego paleniska w postaci rusztu alternatywnego.

Klasa 4 to propozycja dla Klientów poszukujących ekonomicznego urządzenia w przystępnej cenie.

czwarta klasa kotła

Kotły 3 klasy

Wskutek zaostrzenia granicznych wartości emisyjnych w 2012 roku klasa 3 (w 2002 roku najwyższa) stała się klasą najniższą. W tej kategorii skupia się część kotłów z automatycznym podajnikiem paliwa na ekogroszek oraz niektóre kotły zasypowe – wśród których przeważają te z dolnym spalaniem.

Z racji budowy, kotły zasypowe górnego spalania nie spełniają wymogów emisyjnych.

Nasze certyfikaty dla kotłów 5 klasy

Certyfikat 5 klasy dla automatycznego kotła na ekogroszek Carbo 5, wystawiony przez akredytowane laboratorium badawcze.
Świadectwo uzyskania 5 klasy wg PN-EN 303-5:2012 przez kocioł Pelwo 5 z automatycznym podajnikiem na pellet.
Dokument potwierdzający spełnienie przez kocioł na ekogroszek Klaster 5 wymagań 5 klasy wg normy PN-EN 303-5:2012
Świadectwo zawierajace parametry energetyczno-emisyjne kotłów na ekogroszek Klaster 5. Wyniki dla dwóch jednostek grzewczych 14 i 23 kW. 5 klasa emisji.
Instrukcja jak pozyskać dofinansowanie zakupu kotła 5 klasy. Dotyczy kotłów Carbo 5, Pelwo 5 i Klaster 5 produkowanych przez Kotły Woźniak.

Zobacz również piece i kotły eksportowane: