Kotły na pellet z podajnikiem automatycznym

Kotły automatyczne do spalania biomasy to skuteczna alternatywa dla kotłów na ekogroszek. Rosnąca popularność tych urządzeń wynika z komfortu, który zapewnia obsługa kotła pelletowego. Utrzymanie czystości w kotłowni będzie o wiele łatwiejsze, a ilość popiołu znikoma – po spaleniu 1 tony pelletu otrzymamy kilka kilogramów popiołu, który jest w pełni biodegradowalny i może posłużyć jako nawóz w ogrodzie. Warto dodać, że pellet jest paliwem w pełni naturalnym, a emisja dwutlenku węgla w wyniku spalania równoważy się się ilością CO2 jaką pochłania drzewo w fazie wzrostu.

PELWO 5 

Topowy model kotła z podajnikiem na pellet, wyróżniający się oryginalnym designem. Spełnia wymagania energetyczno-emisyjne w klasie 5 wg normy PN-EN 303-5:2012. Legitymuje się także certyfikatem ecodesign, realizując szereg postulatów Dyrektywy Parlamentu Europejskiego (obowiązującej od 2020 roku). Kocioł wyposażono w jeden z najlepszych palników na rynku - Eco Palnik VIP z automatyczną zapalarką i funkcją autoczyszczenia. Produkt polecany Klientom dążącym do pełnej automatyzacji kotłowni na paliwo stałe przy relatywnie niskich kosztach eksploatacji.

 

 

 

PELWO 5 economic 

Ekonomiczna wersja kotła Pelwo 5 powstała z myślą o małych kotłowniach. Dowolność usytuowania zbiornika na pellet, który w tym przypadku nie jest zintegrowany z kotłem znacznie ułatwia zadanie Instalatorom. Kocioł spełnia wymagania 5 klasy i ecodesign, co czyni go beneficjentem programów dofinansowań zakupu. Podobnie jak jego starszy brat został wyposażony w nowoczesny palnik z zapalarką i ruchomym rusztem.

 

 

KLASTER-5P

KLASTER-5P przygotowano z myślą o Klientach poszukujących kotła na pellet o kompaktowych wymiarach. Kocioł legitymuje się certyfikatem 5-tej klasy wg PN-EN 303-5:2012, klasą energetyczną A+ oraz spełnia wymagania ekoprojektu (ecodesign). Został wyposażony w palnik z funkcją automatycznego czyszczenia i zapalarkę. Nad pracą kotła czuwa sterownik z kolorowym panelem dotykowym. Możliwość zdalnej kontroli przez Internet i telefon. Przeznaczony jest do zasilania układów c.o. w domach jednorodzinnych o powierzchni 80-150 m2.

 

Wybieraj ekologicznie

Chcesz uzyskać więcej informacji n.t. kotłów na pellet? Z chęcią odpowiemy na Twoje pytania i doradzimy w wyborze! Zadzwoń +48 511 183 878